Konuşmacılar


İlknur Kılıç
Florence Nightingale Hastaneleri,
Türkiye

1983 yılında Ankara Fen Lisesinden mezun oldu. 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak aynı yıl Tıpta Uzmanlık sınavında Türkiye 6.sı olarak Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başladı. 1993 - 1994 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Başasistan olarak görev yaptı. 1995 yılında uzman oldu. Aynı yıl Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesine öğretim üyesi olarak başladı.

Yandal (Neonatoloji) Uzmanlık Eğitimini 1997 - 1998 yıllarında Case Western Reserve University, Cleveland, Ohio, ABD ve Pamukkale Üniversitesinde aldı.

TÜBİTAK’tan “postdoktoral fellowship” bursunu kazanarak ABD’de Case Western Reserve University’de 1997 - 1998 tarihlerinde Neonatoloji Bilim Dalında Prof. Dr. A. Fanaroff ve Prof. Dr. S.C. Kalhan ile çalıştı. Bu süre içinde Perinatal Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. S.C. Kalhan ile “Hafif maternal hipoksinin neden olduğu intrauterin büyüme geriliğinde plasental amino asit transportu ve glukoz metabolizması” konularında araştırmalar yaptı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Yenidoğan Uzmanı olan Prof. Dr. İlknur Kılıç’ın 200 ü aşkın uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış makaleleri, uluslararası ve ulusal kongrelerde bildirileri mevcuttur. Prof Dr İlknur Kılıç’ın ayrıca 15’in üzerinde kitap bölümü yazarlığı da bulunmaktadır.

Anne babalara yönelik 2016 yılında yayınlanan “Bebeğiniz ve Siz - 100 Soruda Bilmek İstedikleriniz” isimli kitabın yazarıdır.© FTS Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.