Konuşmacılar


Tamer Mungan
Koru Hastaneleri, Türkiye

1960 yılında Van’da doğdum. İlk ve orta tahsilimi, Van’da, lise öğrenimimi Ankara Atatürk Lisesinde 1977 yılında tamamladım. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Aynı yıl mecburi hizmet yükümlülüğümü yerine getirmek üzere, Merzifon’da hükümet tabibi olarak göreve başladım. 1987 yılında Tıpta uzmanlık sınavını kazanarak, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ihtisasa başladım. 1991 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldum. Aynı sene, askerlik görevimi yapmak üzere İzmir Kara kuvvetleri Askeri Hastanesinde göreve başladım. 1992 yılında askerlik sorumluluğumu tamamladım ve Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesinde Başasistan olarak çalışmaya başladım. 1999 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Doçenti oldum. 2000 yılında Sağlık Bakanlığı Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Hastanesinde açılan şeflik sınavını kazanarak klinik şefi olarak atandım. 2005 yılında profesörlüğe yükseltilerek, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğin’de Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başladım, yedi yıl süre ile bu görevimi sürdürdüm. Ayrıca görevde kaldığım süre boyunca Üniversite Sağlık Bilimleri Avrupa Birliği Koordinasyon kurul üyeliği ve 2 yıl süre ile ayrıca Aile Hekimliği Ana Bilim Başkanlığını yürüttüm. 2011 yılında kendi isteğimle emekli oldum ve Ankara’da Özel bir hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinik Başkanı ve sorumlusu olarak göreve başladım. Halen Ankarada Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde, Kadın Hastalıkları ve doğum ABD da Öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı yanı sıra, Perinatoloji yan dal uzmanıyım. Akademik olarak, çok sayıda uluslararası makale, uluslararası atıf, yurtiçi makale, kitap bölüm yazarlığı ve mesleki kitap editörlüğüm mevcuttur. Mesleki birçok sivil toplum örgütünde üyelik, yönetim kurulu üyeliği, başkanlık görevlerini yaptım.

Evliyim. Eşim Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İmmünoloji-Allerji Bilim Dalı Öğretim üyesidir. Biri Avukat, diğeri Hukuk Fakültesinde okuyan 2 evlat sahibiyim. İngilizce biliyorum.© FTS Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.