Konuşmacılar


Muazzez Garipağaoğlu
Fenerbahçe Üniversitesi,
Türkiye

Kasım 1980’de İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda göreve başladı.

1985 yılında Yüksek Lisans, 1993 yılında Doktora programını tamamlayan Garipağaoğlu, 1997 yılında Doçent, 2011 yılında profesör oldu.

1996 yılında 6 ay süreyle İngiltere’de Great Ormond Street Çocuk Hastanesi’nde, Nottingham Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde, Royal Marsdan Kanser Hastenesi’nde,

2002 yılında 2 ay süreyle Amerika’da Huston’da Baylor College Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’nde, diğer bazı çocuk hastaneleri, araştırma merkezleri ve enstitülerinde “Sağlıklı ve Hasta Çocukların Beslenmesi” konusunda çalışma, araştırma ve gözlem yaptı.

1990-1996 yılları arasında, Türkiye Diyetisyenler Derneği’nin İstanbul Temsilcisi, 2000-2002 yılları arasında, Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şubesi’nin Genel Sekreteri olarak çeşitli bilimsel ve sosyal faaliyetlerde bulundu. 1996-2004 yılları arasında Türkiye Diyetisyenler Derneği’nin Avrupa Temsilciliğini yürüttü.

2006-2008 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Diyet Hizmetleri Koordinatörlüğü görevinde bulundu.

Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği’nin yönetim kurulu üyesi, Türkiye Diyetisyenler Derneği’nin Bilim Kurulu üyesidir.

Beslenme ve diyetetik alanında makale, bildiri, kitap ve kitap bölümü şeklinde yayınlanmış 100’ün üzerinde bilimsel çalışması ve 5 ödülü bulunmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında bebek, çocuk ve ergenlerin beslenmesi ağırlıklı olmak koşulu ile beslenme ve diyetetik alanında kongre, sempozyum, kurs, seminer, konferans olmak üzere sayısız bilimsel toplantılara katıldı. Toplantıların birçoğunda aktif görev aldı. Birçok toplantı düzenledi.

15 Mart 2011 tarihine kadar İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Hastanesi’nde klinik ve akademik çalışmalarını sürdüren Garipağaoğlu, 16 Mart 2011 tarihinde İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı olarak akademik çalışmalarına başladı. Şuan Fenerbahçe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde çalışmalarına devam etmektedir.© FTS Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.