Konuşmacılar


Meral Topçu
Türkiye

Hacettepe Tıp Fakültesinden 1977 yılında mezun oldu.Hacettepe Çocuk Hastanesinde pediatri uzmanlığına başlayarak 1981 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı oldu. 1981-1984 yılları arasında Hacettepe Pediatrik Patoloji Ünitesinde fellow olarak çalıştı. 1985 yılında Çocuk Nörolojisi yan dal uzmanlık çalışmalarına başladı. 1988 yılında Çocuk Nörolojisi Uzmanı oldu. Aynı yıl Çocuk sağlığı ve Hastalıkları doçenti oldu. 1988 yılında İngiltere’de Londra’da Great Ormond Street Hospital For Sick Children’ da ve Southampton Wessex Nöroloji Merkezi Klinik Nörofizyoloji Departmanlarında pedaitrik Nöroloji, EEG, uyarılma Potansiyelleri konusunda eğitim aldı 1991-1994 yılları arasında Nörolojik bilimler enstitüsü klinik elektrofizyoloji doktora programını tamamlıyarak doktora yeterliliğini aldı.. 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü oldu.

Türkiye Çocuk Nörolojisi derneği , Türkiye Çocuk Nörolojisi Vakfı ve Rett Sendromlu Aileleri Koruma Derneği kurucu üyesidir. Akdeniz Ülkeleri Çocuk Nörolojisi Topluluğu ve EACD ( European academy of Childhood Disability ) derneği bilimsel kurulu üyeliği yanında ICNA, AOCN, SSIEM ,ve ILAE dernekleri üeliği bulunmaktadır.

Hacettepe Çocuk Hastanesi Epilepsi Cerrrahisi grubu üyesi ve EEG Video Monitorizasyon servisi kurucularındandır.

Çalışmalarında nörometabolik ve nörodejeneratif hastalıklar epilepsi , otistik spektrum hastalıkları ve nörogenetik konuları ağırlıklıdır..© FTS Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.