Konuşmacılar


Esma Sarıkaya
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı,
Türkiye

1973 yılında Mersin’de doğdu.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi’ne başladı ve 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1997 yılında İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum asistanlığına başladı.1999 yılında Manchester Üniversitesi Jinekopatoloji Bölümünde Ofis Histeroskopi ve uterin serviks premalin lezyonları konularında gözlemci olarakçalıştı. Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını, İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2002 yılında aldı.

2002-2006 yılları arasında İstanbul ve Ankara’da çeşitli özel hastanelerde görev yaptı ve bu süreçte Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Reprodüktif Endokrinoloji ve Tüp Bebek Kliniğinde IVF sertifikalı eğitim programına katıldı.

2006 yılında açıktan atama kurası ile Giresun Devlet Hastanesi, ardından Keçiören Eğitim ve Araştırma hastanesine atandı. 2008-2011 yılları arasında Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Reprodüktif Endokrinoloji ve Tüp Bebek Kliniği'nde çalıştı, ileri düzey laparoskopi ve histeroskopi eğitimi aldı.

2011-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde görev yaptı.

2012 yılında Doçentlik ünvanı aldı. 2012-2016 yılları arasında Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim sorumlusu olarak çalıştı. Bu süre içerisinde, birçok asistanın endoskopik ve jinekolojik ameliyat eğitiminde,ameliyathane ve poliklinik modernizasyonu sürecinde görev aldı.

2013 yılından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD kadrosunda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı..

2016 yılı başından beri TITCK ilaç ruhsatlandırma komisyon üyeliği devam etmekte.

22.07.2016 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Anne Çocuk Ergen Sağlığı Enstitüsü kurucu başkanı olarak atandı.© FTS Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.